od 20. 12. 2012

MČR družstev starších žáků - Lokomotiva v elitní desítce Tisk
Napsal uživatel Miloš Kocí
Středa, 03 Červen 2015 13:27

DSCN9222Během uplynulého víkendu proběhlo na Seči mistrovství ČR družstev starsích žáků. Lokomotiva letos postavila jen jedno družstvo a všichni jsme byli zvědavi, jak si omlazený tým povede. Naštěstí generační výměna se podepsala prakticky u všech družstev a tak se na šachovnicích odehrávaly urputné bitvy o každou píď šachovnice.

Naše družstvo vybojovalo konečné deváté místo a splnilo tak stanovený výkonnostní cíl umístit se v elitní desítce startovního pole. O úspěch se zasloužili: Daniel Marko 5/9, Tereza Kocí 3/9, Vojtěch Jurásek a Michal Žitný - oba 7/9, Michael Kureš 8/9 a Tomáš Kocí 4,5/9.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci klubu.

... ale mohlo být i líp...

Turnaj jsme zahájili dvěma povinými vítězstvími proti slabším soupeřům a do třetího kola nám program přisoudil jednoho z pozdějších medailistů - Vlašim. Zápas se pro nás nevyvíjel špatně. Terku soupeř přehrál, ale na ostatních šachovnicích jsme bojovali o vítězství. Bohužel ani Míša Žitný svoji partii nakonec nezvládl a Tom dokázal i přes brutální útok ze svojí partie vytěžit jen půlku a tak jsme těsně prohráli.

Následoval minipřebor jižní Moravy, kdy jsme nejprve porazili Kuřim a celkem nečekaně prohráli s Durasem. V šestém kole jsme si celkem jednoznačně poradili s Desko Liberec a první den turnaje jsme tak zakončili s výsledkem 4-0-2 a stále jsme ještě mohli pomýšlet na dobré umístění.

DSCN9209Druhý den začínáme s družstvem z Polska, nic nepodceňujeme a s přehledem vítězíme. V osmém kole jsme si došli pro, bohužel, třetí prohru s družstvem Kobylis a medailový sen se rozplynul. V tomto kole utrpěl svoji jedinou porážku i nejproduktivnější člen naší výpravy Michael Kureš. Celý turnaj však nekompromisně bodoval a jeho výkon 8/9 nejvýrazněji přispěl i ke celkově dobrému umístění družstva.

DSCN9201V posledním kole porážíme jednoznačně družstvo Bohemians a po sečtení bodu se radujeme z celkového devátého místa.

Co říci závěrem? Snad jen poděkovat celému družstvu za soustředěné výkony. Všichni přistupovali ke svým partiím velmi zodpovědně i když se samozřejmě ne všechno podařilo, družstvo bylo velmi kompaktní a vystupovalo po celou dobu turnaje naprosto profesionálně.

Zvláštní poděkování pak určitě patří Danovi Markovi a Tereze Kocí, kteří v této žákovské kategorii z titulu "sešlosti věkem" letos startovali naposledy za všechny i předcházející zápasy, které v dresu Lokomotivy vybojovali a popřáli jim i dobré výsledky v dorosteneckých a juniorských kategoriích.