Z mojí tréninkové skupiny se turnajů v Koutech zúčastnilo 8 dětí:

H12+D12 – Anička Vavřínková, Honzík Hvozdovič,

H14+D14 – Tomášek Kocí,

H16+D16 – Dan Marko, Míša Žitný,

Open – Tomáš Perutka, Filip Krajíček.

Maruška a Anička Vavřínkovy nemusely bojovat o postupová místa, přesto se ve svých skupinách v partiích se silnějšími chlapci neztratily. Maruška odstartovala s dvěma výhrami, ve třetím kole s Míšou Kurešem ztratila v zahájení dva pěšce a ani bojovný výkon v dalším průběhu nestačil na favorita turnaje. Ani další dvě kola se jí nevyvedla, připsala si jenom jednu půlku. Druhou půlku turnaje zahájila dvěma pěknými výhrami a po nepovedené 8. partii se opět v posledním kole dostala s Bočkem do vyhrané pozice s figurou navíc, bohužel se projevila únava z těžkého turnaje a partii pokazila – remíza. Celkově 17. místo s pěti body a druhé místo mezi děvčaty. U obou děvčat, stejně jako i u chlapců musím ocenit vzorný přístup (analýzy partií a příprava na další kolo).

Anička to měla ve dvanáctkách ještě o něco těžší. Začala dobře – 1,5 ze 2, do 6. kola střídala nuly s celými body. Závěr turnaje se jí vůbec nepodařil, po dvou prohrách připsala bod až v posledním utkání s Čechem. Celkové 32.místo a 3. mezi děvčaty asi nepovažuje za úspěch. Nesmyslný mix H+D si i tady vybral svojí daň.

Ve stejném turnaji dvanáctek zazářil Honzík Hvozdovič. Odstartoval suverénně s 3,5 ze 4. Výpadek v pátém kole si vynahradil v 6.kole výhrou s favoritem turnaje Vantuchem. Poslední tři kola už jenom jistil medailové třetí místo. Honzík je velký talent, dělá rychle pokroky a do jarního mistrovství se může jeho výkonnost ještě zvýšit.

Tomášek Kocí se ve vyšší kategorii H14 neztratil. Poslední měsíce zabral, přidal do repertoáru nová zahájení a na turnaj byl dobře připraven. V silné konkurenci vyhrál 4 partie, dvě remizoval a s 5 body obsadil 18. místo.

V kategorii šestnáctek hrál skvěle Dan Marko. Až do 5. kola neudělal vážnou chybu, v 6. kole narazil na Daňka z Durasu, ve složité střední hře se špatně orientoval a po boji partii prohrál. V posledních třech partiích se Dan soustředil na postup, což se mu celkovým 8. místem a šesti body podařilo.

Ve stejné kategorii hrál ještě Míša Žitný. V první půlce se Míšovi nedařilo, od 5. kola ale zabral a s 5,5 body obsadil 16. místo.

Filip Krajíček a Tomáš Perutka nás reprezentovali v Openu. Těžký turnaj hráli zodpovědně. Tomáš skončil 24.a Filip 26.