od 20. 12. 2012

Olexův memoriál Tisk
Napsal uživatel Miloš Kocí
Neděle, 27 Prosinec 2015 19:17

IMG 2734Za účasti 28 hráčů byl zahájen prvním dvoukolem Olexův memoriál 26.12. Po prvních dvou kolech vedou hráči Lokomotivy Effenberger, Lička a Šnorek. Po třetím kole má plný počet bodů jen pan Lička, kterého pronásledují s výsledkem 2,5/3 Effenberger a Straka. Přejeme Lokomotivákům, ať jim forma vydrží.

Třetí a čtvrté kolo už přineslo opravdové boje vcelku vyrovnaných soupeřů. Ve čtvrtém kole Adam Effenberger porazil pana Ličku a vyhoupnul IMG 2735se do průběžného vedení, na druhé místo se vytáhl Milan Šnorek následovaný Ličkou a Strakou - tedy čtyřblok Lokomotivy v čele. Nebojácně bojuje i mladý talent Lokomotivy Tadeášek Hladký a i když zatím na pana Kandalce nestačil, za rok už se budeme možná divit.

Potěšila nás účast mnoha mimobrněnských hráčů, zatímco účast jak dětí, tak hráčů z blízkého okolí tradičně i přes cenovou dostupnost turnaje zklamala. O to milejší překvapení byla letošní účast pana Thomase Schoebla, který neváhal přijet a zahrát si až z Berlína.

IMG 2731

IMG 2732

výsledky turnaje

Páté kolo přineslo porážku Adama Effenbergera od pana Mičky a Milan Šnorek podlehl Michaelu Věžníkovi. Pana Mičku vítězství katapultovalo do průběžného vedení v turnaji. Vzhledem k tomu, že je pronásledován skupinkou silných hráčů s pouze půlbodovým náskokem, závěrečná 2 kola mohou pořadím ještě hodně zamíchat. O tom, že se na obou pólech tabulky bude bojovat až do posledního kola není pochyb.

Ode dneška jsou v příloze dostupné i zatím přepsané partie k nahlédnutí.

Poslední dvě kola s celkovým pořadím porádně zamíchala, Lokomotivní blok byl rozprášen a z celkového vítězství se mohl nakonec radovat pan Bohumil Borovička z Tatry Kopřivnice, druhý skončil Norbert Mička z Tj Mořkov a čest brněnských šachistů zachraňoval třetím místem Michael Věžník z Durasu Brno.

Naši hráči skončili tři v první desítce - Lička, Straka a Effenberger, ale na bednu to letos nestačilo.

Patří se závěrem poděkovat všem hráčům, kteří si turnaj oblíbili a našli na něj i letos cestu, ale i našim všem sponzorům, bez jejichž laskavé pomoci bychom jen velmi těžko mohli provádět naši činnost v obvyklém rozsahu.IMG 2751IMG 2753IMG 2758IMG 2759IMG 2756