od 20. 12. 2012

Chess Lady pro rok 2016 je z Lokomotivy Brno Tisk
Napsal uživatel Miloš Kocí
Neděle, 03 Leden 2016 13:38

DSC0517Eliška Vavřínková vyhrála prestižní turnaj dívek do dvaceti let Chess lady 2016 ziskem 6 bodů ze 7 možných (při dvou remízách s Doležalovou a Suchomelovou)

Průměrné Elo prvních deseti dívek bylo cca 1700, Eliška byla nasazená jako čtvrtá, ale po celou dobu turnaje předváděla svoje pevné poziční šachy a nepřipustila soupeřkám možnost vlastního ohrožení. Elišce patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci našeho klubu.

Chess lady 2016 - výsledky

Fotogalerie pořadatele

Druhá zástupkyně našeho oddíluTereza Kocí skončila nakonec osmá se ziskem 4,5 bodu. Jako jediná dokázala porazit nasazenou jedničku Simonu Suchomelovou. Terka se na rozdíl od Elišky pouští do mnohem divočejších pozic, ráda blicá, nevadí jí hrát mnoho tahů na deseti vteřinách a určitě patřila k hráčkám, které se postaraly o vzrušení v sále. Určitě i výhra nad Suchomelovou Elišce v důsledku pomohla ke klidnějšímu závěru turnaje, ale prohra v pátém kole s Volaninovou a remíza v posledním kole s Pokornou ji posunuly mimo stupně vítězů.

DSC0522Pořadatelem turnaje byl Šachklub Tábor a nutno říci, že i když se hrálo v malinko stísněných prostorách jejich klubovny, celý turnaj byl výborně připraven a patří jim za tento počin velký dík. Možná, kdyby přidali na začátku turnaje první polovině fiktivní bod, mohli jsme být svědky ještě napínavějšího průběhu turnaje. Rozdíl ve výkonnosti mezi první desítkou a zbytkem byl obrovský.

Pěkný výsledek uhrála i další zástupkyně našeho kraje Alička Habinová z Kuřimi (4b.)