1) Vyplňte přihlášku (její tiskopis najdete v sekci Klubové informace - Tiskopisy), oskenujte ji (stačí mobilem) a obrázek odešlete na mail
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
2) Uhraďte členské příspěvky podle pokynů uvedených v sekci Klubové informace – Členské příspěvky. Členské příspěvky se hradí na kalendářní rok, jde o jednorázový registrační poplatek, a nelze proto uplatňovat slevu z titulu, že by člověk byl členem klubu jen půl roku nebo třeba jen jeden měsíc.
3) Zhruba po půl roce se dospělí se ještě zaregistují jako čtenáři Moravské zemské knihovny. Tato registrace je ZDARMA, pokud prohlásí, že jsou členy našeho šachového klubu (seznamy členů Moravské zemské knihovně předáváme k 1. 11. a 1. 4. každého roku). Pokyny ohledně registrace najdete v sekci Klubové informace – Jak se stát čtenářem MZK.
Těmito třemi kroky získávají členové následující výhody:
a) přístup k šachové literatuře - v Moravské zemské knihodně je největší fond šachové literatury v ČR
b) stávají se registrovanými hráči Šachového svazu České republiky - mohou hrát mistrovské soutěže jednotlivců i družstev a počítá se jim ELO (číslo od 1000 do 3000, které vyjadřuje herní sílu hráče, čím větší číslo, tím větší je šachová síla hráče)
c) slevu na startovném u turnajů, které pořádáme.
TRÉNINKY
Kdo chce, může navštěvovat i tréninky. Jejich rozpis najdete v sekci Klubové informace – Přehled kroužků mládeže a probíhají v rozmezí konec září/začátek října - začátek června. První dva tréninky jsou na vyzkoušení zdarma. Je velice důležité (zvláště u začátečníků) začít nejlépe na podzim s rozjezdem kroužku od počátku. Zahájit trénování v březnu, kdy ostatní ve skupině už mají pětiměsíční výukovou látku probranou, bývá zvlášte u začátečníků hodně těžké a obtížné. Abychom podpořili co největší účast už od podzimu, považujeme příspěvek na trénin vybraný na podzim jako příspěvek vybraný ina další kalendářní rok, takže v lednu se poplatek na nový kalendářní rok nevybírá.
TURNAJE
Nestačí jen trénovat, ale potřebné návyky a znalosti se získávají především hrou. Zvláště začátečníci by měli absolvovat co nejvíce jednodenních a polodenních rapidů. Žáci se střední výkonností by naopak měli od rapidů postupně upouštět a hrát delší vážné partie se zapisováním, z kterých pak s trenérem udělají rozbor.
Informace o turnajích zveřejňujeme na pravé liště tohoto webu, je na každém, aby web sledoval a na turnaje se přihlásil. Další nabídku turnajů najdete i v kalendáři Jihomoravského šachového svazu..
Soutěže družstev se hrají od podzimu do jara a je potřeba se na ně přihlásit během září - informace bývají zveřejněny na hlavní stránce našeho webu. |
Číst dále...