lokoImageWeb.jpg

A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

Aktuální akce

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Partneři

Město Brno přispělo na činnost našeho klubu v roce 2019 částkou 50 000 Kč

 Poslední komentáře

Kdo je přihlášen

Statistiky


od 20. 12. 2012

Nábor mladých šachistů na Lokomotivě Tisk
Napsal uživatel Miloš Kocí   
Čtvrtek, 09 Srpen 2018 16:52

20180724 152039 resizedV poslední době mě několik lidí kontaktovalo na mobil a mail s dotazy zda je možné přihlásit potomka do šachového kroužku. To jsem vždy maximálně rád a rád bych prostřednictvím tohoto článku všem rodičům přiblížil, co by asi tak jejich ratolesti v Lokálce čekalo.

Výchově šachové mládeže se na Lokomotivě věnujeme mnoho let a dlouhodobě dosahujeme velmi uspokojivých výsledků jak v soutěžích družstev, tak i v soutěžích jednotlivců na celorepublikové úrovni. Klub otevírá každoročně několik šachových tréninkových kroužků a se silným trenérským zázemím mohu zodpovědně říct, že pro každou výkonnostní skupinu mládeže máme odpovídající trenérské vedení.

 Se šachovou výchovou obecně začínáme u dětí ve stáří 6-7 let, ojediněle i mladšími, ale se šachem lze začít i v pozdějším věku, dokonce i v dospělosti. Šachy vás naučí logicky myslet, zvažovat různé varianty a v neposlední řadě i nést odpovědnost za svoje rozhodnutí. Kromě těchto výhod pro celý další život je nezanedbatelný i společenský přínos, kdy se děti při turnajích, zejména družstev, snaží bojovat o dobrý výsledek celku, mnohdy na úkor vlastního absolutního úspěchu.

Po příchodu do klubu je tedy dítě zařazeno podle výkonnosti do některého z kroužků, je k nim přidělen trenér a snaží se osvojit si co nejrychleji alespoň ty nejzákladnější záludnosti šachu natolik, aby bylo schopno co nejdříve zasednout k ostrým partiím v některém vhodném turnaji. K tomu jsou například vhodné náborové turnaje pořádané každé druhé úterý v měsíci.

Potom už je to hodně i o každém jedinci samostatně. Mnoho záleží na tom, jak je dítě zdatné, jak moc se mu šachy zalíbily a zejména kolik času je ochotno šachu dále věnovat v domácí přípravě. Zejména pro tyto atributy je výkonnostní růst velmi individuální. Velmi důležitá je i podpora dítěte v rodině.

Již po dosažení určité elementární výkonnostní úrovně mají děti možnost účastnit se nejrůznějších turnajů jednotlivců i družstev, kde jsou pod dohledem trenérů a kde navíc získávají mnoho neocenitelných zkušeností.

První možnost setkat se je v pátek 21. září v 16,00 - 17,30 hodin v naší klubovně. / ve dvorním traktu školy Staňkova 14, vchod z ulice Rybníček /. Budu tam nejen já, doufám, že schopný odpovědět na všechny vaše dotazy, ale i trenér, který se rád bude věnovat vašim dětem. Vzhledem k tomu, že další pátek je státní svátek, řádné tréninky na Lokálce začnou 5. října.

Pokud byste kdokoliv v mezidobí potřebovali něco upřesňujícího vědět, napište mi, prosím, na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack