lokoImageWeb.jpg

A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

Aktuální akce

leden 2019
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Partneři

 Následující události

19. 01. 2019 | 09:30 - 15:15
Třetí sobota
22. 01. 2019 | 16:45 - 19:30
Základní turnaj
26. 01. 2019 | 00:00
KP družstev mládeže
29. 01. 2019 | 00:00
Krajské kolo Přeboru škol v šachu
29. 01. 2019 | 16:45 - 19:30
Základní turnaj
04. 02. 2019 | 17:00 - 22:00
Konference Jihomoravského šachového svazu
05. 02. 2019 | 16:45 - 19:30
Základní turnaj
12. 02. 2019 | 15:30 - 18:15
Druhé úterý
16. 02. 2019 | 09:30 - 15:15
Třetí sobota
19. 02. 2019 | 16:45 - 19:30
Základní turnaj

Poslední komentáře

Kdo je přihlášen

Statistiky


od 20. 12. 2012

Na novém webu malé ekonomické předvánoční zamyšlení Tisk
Napsal uživatel Miloš Kocí   
Pondělí, 17 Prosinec 2012 12:52

Již čtvrtým rokem se poměrně pilně věnuji manažerství svých a mnohdy i ostatních dětí na nejrůznějších turnajích. Absolvovali jsme jich určitě kolem stovky, což je už dostatečný reprezentační vzorek, abych si udělal komplexní názor co lze dělat lépe a jinak, čemu se vyvarovat apod. Navíc  jsem v poslední době mírně pronikl i do některých problémů vedení klubu, znám některé jejich starosti a snahy, jak činnost klubu nadále provozovat, kde na to vzít dostatek finančních prostředků, jakým způsobem stanovit priority, jak se rozhodovat v komplikovaných situacích.

Doba automatismu je již nenávratně pryč a všechny subjekty, stejně jako náš klub jsou hozeny do obrovského oceánu tržní ekonomiky. Je stále obtížnější hledat finanční zdroje od sponzorů, firmy buď tak tak přežívají a na sponzoring nemají samy dostatek prostředků nebo prostě krachují. Taková je doba. I šachový klub má svoji ekonomiku. Musí platit nájem, energie, cestovné, telefon – prostě všechny náklady tak jako každá jiná firma v republice. Jsem přesvědčen, že se jako jeden velký problém jeví i výše členských příspěvků. Je to totiž členská základna, která by měla vytvářet tu jistou část ekonomiky klubu – část nutnou k zaplacení všech potřebných nákladů a nároků pro bezproblémový chod klubu. Týká se to tedy nás všech, kteří šachy hrajeme a hlavně chceme hrát dál v nerušené pohodě s obvyklým materiálním zázemím. I když náš klub jistě nezačíná z nuly, je právě v těchto těžších dobách potřeba vytvářet určitou rezervu, protože ne vždy se podaří sehnat peníze v objemu, jaký si představujeme.

Je potřeba si uvědomit, že reálné stanovení finančních nároků klubu vůči jejich členům je zodpovědný přístup zejména do budoucna. Nejde o obohacení jednotlivce, ale zejména o udržení a pokud možno i vylepšení stávajícího standardu, toho, na který jsme všichni zvyklí.

Současně si myslím, že ani úhrada z řad mládeže za kroužky není dostatečná. Pokud má mít práce s mládeží nějaký efekt je potřeba více trenérů ochotných trénovat s dětmi v menších skupinkách. Možná i zařazení jiných turnajů než druhé úterý by stálo za úvahu, o zpětné vazbě mezi Lokomotivou a satelitními kroužky na školách ani nemluvím. Tam to asi taky moc nefunguje, když do kroužků chodí přes sto dětí a na druhém úterý se jich schází žalostně málo. Děti jsou určitě soutěživé, jen jim dát odpovídající prostor. Už i tato maličkost by možná ve svém důsledku dílčím způsobem pomohla klubové pokladně.

Věřím, že se k tomuto článku dočkám i mnoha ohlasů. Každý má svoje stesky, vize, nápady a připomínky a jenom kvalitní diskuzí a zvážení všech připomínek lze stanovit tu nejvhodnější cestu dále. Všechny Vaše nápady a připomínky budou zodpovědně řešeny na výboru klubu.


 

Komentáře   

 
#9 Břetislav Eichler 2013-01-11 16:04
Zdravím Honzu a díky za příspěvek. Termín výroční schůze ještě nebyl stanoven. Předpokládám ale, že to bude někdy duben/květen. V současnosti se, taky trochu se zpožděním, chystají propozice na Veletržák a Akademické mistrovství ČR 4 členných družstev. Je tady tedy dost prostoru na diskusi nad činností klubu. Stačí si někoho vybrat a domluvit si s ním chvilku a vše probrat.
 
 
#8 Jan Novotný 2013-01-11 15:27
Kromě ŠK Loko jsem členem občanského sdružení Hráčská asociace logických her a sudoku. Založili jsme si jej cca před rokem, abychom zaštítili provoz turnajů v řešení sudoku a logických úloh, které se v česku poslední roky pořádají. Po první rok jsem by aktivní přímo ve výboru o. s.
Z hlediska základního cíle, kterým je zajištění turnajů, se nám první rok podařil. Jedna věc nás - funkcionáře - ale mimořádně trápila: JAK DONUTIT ČLENY K NĚJAKÉMU ZAPOJENÍ DO ČINNOSTI, NEBO MINIMÁLNĚ DO DEBATY. A zatím si s tím moc nevíme rady. Tolik k povzdechům pánů E. a K.
Ohledně ŠK Loko a financí, to aktuálně cítím tak, jak napsal pan IZ, tj. že platím cca 100kc za 1 partii v KP2. Ale beru to jako finanční podporu klubu, kterému fandím. A je tak trochu moje chyba, že za roční příspěvek nedostávám více. Kdy má být ta výroční schůze? Měl bych se pokusit (při té či jiné příležitosti) najít trochu času a s někým z vedení klubu podebatovat.
Pěkný den přeji!
Honza Novotný
 
 
#7 Miloš Kocí 2013-01-11 14:33
Statutárně jsme občanské sdružení, tedy jakési uskupení lidí, které spojuje společný zájem. I mě je záhadou, že neexistuje touha po zlepšení čehokoliv, touha posunout stávající činnost o nejaký ten stupínek profesionality dále, touha po tom svobodně vyjádřit svůj názor, prezentovat nový nápad. Asi jsou všichni spokojeni se stavem, který je. Ono je to bezbolestné a evidentně se nikomu nechce. Však ono to nějak dopadne, jako ostatně vždy. Poměrně zbytečně existuje i taková vymoženost jako je internet a potažmo i nějaké diskusní fórum, protože je to každému jedno. Škoda
 
 
#6 Břetislav Eichler 2013-01-11 14:06
I přes výzvy zatím žádná reakce.
Škoda.
 
 
#5 Břetislav Eichler 2013-01-03 11:03
Škoda jen, že se do diskuse nezapojí více lidí. Blíží se výroční členská schůze klubu, kde se jistě tyto otázky budou také probírat. Na ní pak bohužel nebývá tolik času na vše co je potřeba probrat a taky tam bohužel nechodí tolik členů, jak by si zasloužila.
Bohužel i na těchto setkáních se ukazuje, jaký kdo má zájem o dění a fungování klubu. Vrtá mi to furt hlavou, jak lidi trochu probudit k činnosti, spolupráci a vůbec jen ke vzájemné komunikaci, třeba jen na klubovém webu.
Je to jen takový novoroční povzdech.
;-)
 
 
#4 Břetislav Eichler 2012-12-30 23:10
Co jsem tak sondoval mezi hráči jiných klubů, tak se příspěvky i s poplatky svazu pohybují 1.ooo,-Kč; 1.2oo,-Kč a jestli se nepletu tak i 1.5oo,- Kč ročně. Osobně bych za rozumné považoval tak 1.2oo,- až 1.3oo,-Kč. Klubovna je v provozu prakticky denně. Provoz něco stojí a náklady jsou stále vyšší. Bohužel.
Chtělo by to ale oživit diskusi mezi členy a najít rozumné navýšení.
 
 
#3 Šaršon Otakar 2012-12-26 16:48
Souhlasím s Milošem, nad stylem a chodem klubu je nutné se vážně zamyslet. Zvýšení členských příspěvků by určitě nemělo vést ke zmenšení členské základny, nevím jaké členské příspěvky se platí jinde, ale skutečnost že 1000 Kč bude minimum je celkem jasná. Chod klubu stojí peníze, pohodlí na které někteří byli zvyklí v Boby centru je nenávratně pryč a pokud chceme mít v klubu teplo,světlo a pohodu tak to něco stojí. Určitě všichni se mohou vyjádřit na výroční členské schůzi.
 
 
#2 IZ 2012-12-22 19:07
No, tak já se spíše zamýšlím nad tím, že se z klubu odhlásím. Kolik se má platit na příští rok? Zase víc? To jest 6, 8, 10 stovek? To mi vychází že dám stovku za partii. Není to mnoho? Já bych řek že jo.
 
 
#1 Břetislav Eichler 2012-12-20 14:39
Miloši díky za Tvůj příspěvek. V zásadě s Tebou souhlasím, protože financování klubu je dost náročné, sponzorů skutečně ubývá a je stále složitější sehnat adekvátní náhradu. Z dosud vybíraných příspěvků by klub nevyšel pokud by nebylo těch několika sponzorů a dotací z kraje, města, svazu.
Domnívám se proto, že opět nazrál čas na zvýšení členských příspěvků ve všech kategoriích. Bavil jsem se s několika lidmi z jiných klubů a naše příspěvky jsou výrazně níž než jinde.
Oblast mládeže je kapitola sama o sobě a zaslouží si podrobně rozebrat co a jak v této oblasti děláme, jaký je z toho efekt a jak v budoucnu postupovat dále.
 

You have no rights to post comments

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack