lokoImageWeb.jpg

A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

Aktuální akce

VELETRŽNÍ TURNAJ
25. 8. – 1. 9. 2019

FIDE OPEN
Národní OPEN

Propozice CZ
Propozice ENG

Startovní listina FIDE open
("A" turnaj)

Startovní listina národní open ("B" turnaj)

Mapa hrací místnosti


Předchozí výsledky

Turnaj FIDE Open 2018
Turnaj FIDE Open 2017
Turnaj FIDE Open 2016

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Partneři

 Poslední komentáře

Kdo je přihlášen

Statistiky


od 20. 12. 2012

Lokomotiva Brno C postupuje do II. ligy Tisk
Napsal uživatel Petr Žitný   
Úterý, 23 Duben 2013 16:05

Tuto neděli proběhly závěrečné a rozhodující boje v KP I a dějištěm čtyř utkání, v nichž se rozhodovalo v přímém souboji o druhém postupujícím do II. ligy mezi družstvy Loko C a Bystrc Oilers a v dalších třech utkáních o tom, komu zůstane v ruce černý Petr a bude sestupovat, byla klubovna našeho klubu. Nejlépe na tom bylo naše B družstvo, které si mohlo vítězstvím jen polepšit v konečné tabulce. Atmosféra tohoto čtyřutkání byla vysoce vypjatá, nepostrádala dostatek diváků, ale podle mého soudu naprosto korektní. Výsledek utkání ŠK 64 – Hodonín 4 : 4 neuspokojil nikoho z účastníků, protože znamenal pro oba sestup. Těsná výhra Loko B – TJ Znojmo 4,5 : 3,5 posunula Znojmo mezi kandidáty sestupu a tak boj o postupové i sestupové místo vrcholil. Obě utkání se hrála nakonec téměř 6 hodin a zatímco překročení času pana Kalendovského ve službách bystrckých znamenalo vytoužený postup našeho družstva do II. ligy, násilně hrané partie na výhru družstva D znamenaly porážku a doplnění sestupujících do KP II. V KP I nakonec skončila naše družstva na druhém, čtvrtém a jedenáctém místě. Třikrát 4,5 : 3,5 a jednou 4 : 4 byl konečný výsledek nádherného vyvrcholení vyrovnaného zápolení v letošním KP I.

A teď trochu podrobněji :

Lokomotiva B – TJ Znojmo 4,5 : 3,5. Velmi pěkně vyhráli Musil a Martíšek, ale na své zkušenější a i Elově silnější soupeře nestačili Sikora a Šaršon Ondra. Dvořák, Ota Šaršon a Vykydal remízovali a rozhodující bod získala po velmi uceleném a pěkném výkonu Nataša Richterová. Díky.

Lokomotiva C – Bystrc Oilers 4,5 : 3,5. Nervy drásající utkání. První zvítězil dr. Píše nad Kunčarem, pak remízovali Bednář s Řehůřkem, neskutečně dlouho se protahovala lepší pozice Kratochvíla s Přibylem, pak došlo k remíze mezi Šklíbou a Holemářem a boje pokračovaly. Náhle ztratil jasně lepší postavení Meduna s Hrdinou, ale naopak remízově vyhlížející Veselý s Kubíčkem začal pozici vylepšovat, takže po pěti hodinách hry 3 : 3. Dámská koncovka mezi Šnorkem a Riškou dospěla k remíze a vše se soustředilo na boj Závackého s Kalendovským, kdy Peter se snažil uplatnit V+J proti V a nastaly v „kuloárech“ těžké spory zda se dá toto vyhrát, když je to teoretická remíza. Vše skončilo, když spadl praporek na straně Honzy. Bylo mi ho líto, protože 6 hodin abstinoval nakoneczbytečně.

Lokomotiva D – Vyškov 3,5 : 4,5. Nešťastné utkání. Naši potřebovali vyhrát, ale nevím, co je vedlo k názoru, že to musí být 5 : 3. Začali velmi dobře a po remízách Staňka a Svobodové a výhrách Uhmanna a Seidla vedli 3 : 1, pak ještě remízoval Růžička M. Hůře stál Šípek, ale Pakosta a Růžička měli partie, které byly rozhodně remízové a kdyby hoši netlačili na pilu, tak jejich remízy stačily na těsnou výhru, která podle konečné tabulky poslala do KP II místo našich TJ Znojmo.
Škoda. Tak příště.

Vachek

 

You have no rights to post comments

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack