od 20. 12. 2012

8. kolo OP Brno-venkov: Loko D - Ivančice 4 : 3 Tisk
Napsal uživatel Miroslav Hurta
Úterý, 25 Únor 2014 19:15

Při dnešním příjezdu do dvora Lokomotivy se mi ozval na mobil pan Strnad, že se mu cestou stala nehoda, po které se musel vrátit domů a nemůže na utkání dorazit. I když už bylo patnáct minut před začátkem utkání, povolali jsme telefonicky náhradníka Michala Kureše, takže jsme nakonec přece jen byli kompletní. Co napsat k předvedené hře?

Po hrubce soupeře rychle vyhrává Patrik Pospíšil a se silnějším soupeřem remizuje Honza Dvořáček a vyhrává Tomáš Perutka (tady nevím jak, partii jsem neviděl, uvidím ji až na rozboru). Na Michala Kureše soupeř zkouší léčky v zahájení. Proti utkání v Zastávce je tentokrát už Michal moudřejší, do léčky nepadá, v pohodě dokončí vývin a naopak soupeře za zanedbaný vývin potrestá prostorovou převahou, kterou bez problémů změní v převahu materiální. To už však prohrává Martin Hrůza – hrál docela solidně, bez Hrubých chyb, ale jeho figurky měly špatnou souhru a odevzdal pěšce, načež se mu pozice zhroutila. Za stavu 3,5 : 1,5 se dostávám bílými s panem Kolkem do následující pozice:

Ačkoliv jsem partii hrál docela svižně, tady jsem zatuhl asi na dvacet minut. Bylo mi jasné, že po 1.Ke4 dopochoduji králem k a- pěšci, soupeř za něj bude muset odevzdat věž, dokážu však potom zastavit pochod černých pěšců, když budu mít krále na druhé straně zeměkoule? Vzhledem ke stavu utkání jsem se nakonec rozhodl nic neriskovat, ustoupit 1.Kg2 a po 1.- Kg4 2. h3+ jsme se se soupeřem dohodli na remíze. Až doma při rozboru jsem uviděl, že pozice byla vyhraná, neboť po 1.Ke4 Kg4 má bílý k dispozici krásný tah 2.h3+!

Za stavu 4:2 se pak ještě dvě a půlhodiny dohrávala partie Dominika Hrůzy s Jaromírem Krystlem. Dominik měl partii určitě někde vyhranou, časovka však vykonala své.